Nápověda

Na této stránce se nachází výběr nejčastějších dotazů.
Pokud tu nenajdete odpověď na svůj dotaz, napište nám vzkaz ZDE.

Co se na webu Bifler.cz nachází?

Na tomto webu se můžete učit jazyky a jiné předměty pomocí tzv. kartiček, které jsou doplněny ilustračními obrázky, zvukovými nahrávkami a případně barevným rozlišením kategorií. Jednotlivé lekce jsou rozděleny do Kurzů a dále tzv. Studijních sad. V seznamu kurzů najdete také přehled nejoblíbenějších kurzů s vyhledáváním a kategorií, kde si můžete najít to, co se chcete naučit. Pokud se chcete učit něco vlastního, co se na webu ještě nenachází, můžete si vytvořit vlastní studijní sadu. Po přihlášení do členské zóny web sleduje jak si v učení vedete, zobrazuje vám statistiky a přehledy, co se máte naučit, a co si máte zopakovat. Zapomínáme velmi rychle, proto Bifler.cz obsahuje systém pravidelného opakování a utvrzování nabytých znalostí, kdy vám naučené znalosti v pravidelných intervalech předkládá na osvěžení paměťových stop a zlepšení vybavování. Tímto systémem se nejen něco naučíte, ale si to i trvale zapamatujete a budete moci znalosti použít, když budete potřebovat.

Jak se učit na webu Bifler.cz?

Vyberte si v seznamu kurzů, co se chcete učit. Po otevření se vám zobrazí seznam lekcí. Vyberte si lekci a zobrazí se [Přehled] Kartiček na učení a procvičování. V přehledu kartiček si můžete označit fráze mezi oblíbené, náročné, nebo vyřadit, co se učit nechcete. Následně si můžete kartičky prohlédnout v záložce [Kartičky] a při otáčení si hlasitě opakovat výslovnost. Dále následuje záložka [Zapamatování], kde se zobrazí otázka, a vašem úkolem je vybavit si odpověď a označit, zda odpověď umíte, nebo ne. Aby se něco zapamatovalo, je potřebné si správnou odpověď umět vybavit minimálně 5x. Až se kartičky naučíte, tak přejdou do dlouhodobé paměti, ale časem vám je systém bude nabízet zpět na osvěžení a upevnění znalostí. Na to slouží [Procvičování] a případně [Testování], kdy si můžete ověřit, co si pamatujete. Systém sleduje, co umíte, a co jste zapomněli, a doučí vás, co je potřeba tak, aby se znalosti znovu přesunuly do dlouhodobé paměti.

V Nastaveních si můžete nechat zasílat průběžné notifikace, abyste věděli, co se v daný den máte doučit, nebo si zopakovat. Nejlepší je každý den na několik minut navštívit web, projít si, co je potřeba zopakovat, a případně si něco nového přidat, a tím dosáhnete nejlepších výsledků.

Použití na mobilech a tabletech

Pro plné využití všech funkcí doporučujeme školení používat v internetovém prohlížeči Google Chrome na počítačích. Na mobilech a tabletech je školení funkční s částečnými omezeními mobilní platformy (např. na mobilech je zakázáno automatické přehrávání zvuků a je potřebné zvuky přehrávat manuálně kliknutím na ikonu reproduktoru). Doporučujeme mobily a tablety se systémem Android. Mobily a tablety od firmy Apple mají ještě menší podporu webových standardů a tedy i více omezení než Android. Plná funkčnost je k dispozici jenom na počítačích.